MFR-50FRF52-47K5
Mfr.Part #
MFR-50FRF52-47K5
Description
RES 47.5K OHM 1% 1/2W AXIAL
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Resistance :
47.5kOhm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Published :
Tolerance :
±1%
Datasheets
MFR-50FRF52-47K5
YAGEO MFR-50FRF52-47K5
47.5kOhm, 0.5W 1/2W, Metal Film,