MFR-50FRF52-43R2
Mfr.Part #
MFR-50FRF52-43R2
Description
RES 43.2 OHM 1% 1/2W AXIAL
Size / Dimension :
0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistance :
43.2Ohms
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
MFR-50FRF52-43R2
YAGEO MFR-50FRF52-43R2
43.2Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,