MFR-50FRF52-402K
Mfr.Part #
MFR-50FRF52-402K
Description
RES 402K OHM 1% 1/2W AXIAL
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Size / Dimension :
0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Resistance :
402kOhms
Composition :
Metal Film
Supplier Device Package :
Axial
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Package / Case :
Datasheets
MFR-50FRF52-402K
YAGEO MFR-50FRF52-402K
402kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,