MFR-50FRF52-33K
Mfr.Part #
MFR-50FRF52-33K
Description
RES 33K OHM 1% 1/2W AXIAL
Size / Dimension :
0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
33kOhms
Tolerance :
±1%
Supplier Device Package :
Datasheets
MFR-50FRF52-33K
YAGEO MFR-50FRF52-33K
33kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,