MFR-50FRF52-2K49
Mfr.Part #
MFR-50FRF52-2K49
Description
RES 2.49K OHM 1% 1/2W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Factory Lead Time :
16 Weeks
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
Published :
Resistance :
2.49kOhm
Datasheets
MFR-50FRF52-2K49
YAGEO MFR-50FRF52-2K49
2.49kOhm, 0.5W 1/2W, Metal Film,