MFR-50FRF52-2K43
Mfr.Part #
MFR-50FRF52-2K43
Description
RES 2.43K OHM 1% 1/2W AXIAL
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Package / Case :
Axial
Published :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Number of Terminations :
2
Factory Lead Time :
16 Weeks
Resistance :
2.43kOhm
Datasheets
MFR-50FRF52-2K43
YAGEO MFR-50FRF52-2K43
2.43kOhm, 0.5W 1/2W, Metal Film,