MFR-50FRF52-280R
Mfr.Part #
MFR-50FRF52-280R
Description
RES 280 OHM 1% 1/2W AXIAL
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistance :
280Ohms
Size / Dimension :
0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
Tolerance :
±1%
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Package / Case :
Datasheets
MFR-50FRF52-280R
YAGEO MFR-50FRF52-280R
280Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,