MFR-50FRF52-267K
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MFR-50FRF52-267K
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 267K OHM 1% 1/2W AXIAL
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Through Hole Resistors
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
Axial
Resistance :
267kOhm
Number of Terminations :
2
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Published :
Size / Dimension :
0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
16 Weeks
Tolerance :
±1%
Composition :
Metal Film
Series :
MFR
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Datasheets
MFR-50FRF52-267K
YAGEO MFR-50FRF52-267K
267kOhm, 0.5W 1/2W, Metal Film,