MFR-50FRF52-1K96
Mfr.Part #
MFR-50FRF52-1K96
Description
RES 1.96K OHM 1% 1/2W AXIAL
Resistance :
1.96kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Size / Dimension :
0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
Datasheets
MFR-50FRF52-1K96
YAGEO MFR-50FRF52-1K96
1.96kOhm, 0.5W 1/2W, Metal Film,