MFR-50FRF52-158K
Mfr.Part #
MFR-50FRF52-158K
Description
RES 158K OHM 1% 1/2W AXIAL
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
MFR
Supplier Device Package :
Axial
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
158kOhms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
MFR-50FRF52-158K
YAGEO MFR-50FRF52-158K
158kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,