MFR-50FRF52-14R3
Mfr.Part #
MFR-50FRF52-14R3
Description
RES 14.3 OHM 1% 1/2W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
14.3Ohm
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
Datasheets
MFR-50FRF52-14R3
YAGEO MFR-50FRF52-14R3
14.3Ohm, 0.5W 1/2W, Metal Film,