MFR-50FRF52-140R
Mfr.Part #
MFR-50FRF52-140R
Description
RES 140 OHM 1% 1/2W AXIAL
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
140Ohm
Size / Dimension :
0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
MFR-50FRF52-140R
YAGEO MFR-50FRF52-140R
140Ohm, 0.5W 1/2W, Metal Film,