MFR-50FRF52-140K
Mfr.Part #
MFR-50FRF52-140K
Description
RES 140K OHM 1% 1/2W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Resistance :
140kOhms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
Datasheets
MFR-50FRF52-140K
YAGEO MFR-50FRF52-140K
140kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,