MFR-50FRF52-121R
Mfr.Part #
MFR-50FRF52-121R
Description
RES 121 OHM 1% 1/2W AXIAL
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
Resistance :
121Ohms
Not Applicable
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Datasheets
MFR-50FRF52-121R
YAGEO MFR-50FRF52-121R
121Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,