MFR-50FRF52-107R
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MFR-50FRF52-107R
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 107 OHM 1% 1/2W AXIAL
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Through Hole Resistors
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Supplier Device Package :
Axial
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Package / Case :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
107Ohms
Series :
MFR
Tolerance :
±1%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Size / Dimension :
0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
Number of Terminations :
2
Composition :
Metal Film
Datasheets
MFR-50FRF52-107R
YAGEO MFR-50FRF52-107R
107Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,