MFR-50FRE52-84K5
Mfr.Part #
MFR-50FRE52-84K5
Description
RES 84.5K OHM 1% 1/2W AXIAL
Size / Dimension :
0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
84.5kOhms
Datasheets
MFR-50FRE52-84K5
YAGEO MFR-50FRE52-84K5
84.5kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,