MFR-50FRE52-71K5
Mfr.Part #
MFR-50FRE52-71K5
Description
RES 71.5K OHM 1% 1/2W AXIAL
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
71.5kOhms
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
Datasheets
MFR-50FRE52-71K5
YAGEO MFR-50FRE52-71K5
71.5kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,