MFR-50FRE52-68R
Mfr.Part #
MFR-50FRE52-68R
Description
RES 68 OHM 1% 1/2W AXIAL
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Resistance :
68Ohms
Size / Dimension :
0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
MFR-50FRE52-68R
YAGEO MFR-50FRE52-68R
68Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,