MFR-50FRE52-68K1
Mfr.Part #
MFR-50FRE52-68K1
Description
RES 68.1K OHM 1% 1/2W AXIAL
Resistance :
68.1kOhm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Factory Lead Time :
16 Weeks
Size / Dimension :
0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Datasheets
MFR-50FRE52-68K1
YAGEO MFR-50FRE52-68K1
68.1kOhm, 0.5W 1/2W, Metal Film,