MFR-50FRE52-57K6
Mfr.Part #
MFR-50FRE52-57K6
Description
RES 57.6K OHM 1% 1/2W AXIAL
Resistance :
57.6kOhms
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Size / Dimension :
0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
MFR-50FRE52-57K6
YAGEO MFR-50FRE52-57K6
57.6kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,