MFR-50FRE52-52R3
Mfr.Part #
MFR-50FRE52-52R3
Description
RES 52.3 OHM 1% 1/2W AXIAL
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Resistance :
52.3Ohms
Package / Case :
Size / Dimension :
0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Datasheets
MFR-50FRE52-52R3
YAGEO MFR-50FRE52-52R3
52.3Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,