MFR-50FRE52-51R
Mfr.Part #
MFR-50FRE52-51R
Description
RES 51 OHM 1% 1/2W AXIAL
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Supplier Device Package :
Axial
Resistance :
51Ohms
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Package / Case :
Size / Dimension :
0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Datasheets
MFR-50FRE52-51R
YAGEO MFR-50FRE52-51R
51Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,