MFR-50FRE52-47R5
Mfr.Part #
MFR-50FRE52-47R5
Description
RES 47.5 OHM 1% 1/2W AXIAL
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Resistance :
47.5Ohms
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
Datasheets
MFR-50FRE52-47R5
YAGEO MFR-50FRE52-47R5
47.5Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,