MFR-50FRE52-300R
Mfr.Part #
MFR-50FRE52-300R
Description
RES 300 OHM 1% 1/2W AXIAL
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
300Ohms
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Published :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
Tolerance :
±1%
Datasheets
MFR-50FRE52-300R
YAGEO MFR-50FRE52-300R
300Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,