MFR-50FRE52-180K
Mfr.Part #
MFR-50FRE52-180K
Description
RES 180K OHM 1% 1/2W AXIAL
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
180kOhms
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Datasheets
MFR-50FRE52-180K
YAGEO MFR-50FRE52-180K
180kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,