MFR-25JR-52-1K6
Mfr.Part #
MFR-25JR-52-1K6
Description
RES 1.6K OHM 5% 1/4W AXIAL
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
1.6kOhm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Datasheets
MFR-25JR-52-1K6
1.6kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,