MFR-25JR-52-1K
Mfr.Part #
MFR-25JR-52-1K
Description
RES 1K OHM 5% 1/4W AXIAL
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Resistance :
1kOhm
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±5%
Datasheets
MFR-25JR-52-1K
1kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,