MFR-25FTE52-7R32
Mfr.Part #
MFR-25FTE52-7R32
Description
RES 7.32 OHM 1% 1/4W AXIAL
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
7.32Ohm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Datasheets
MFR-25FTE52-7R32
YAGEO MFR-25FTE52-7R32
7.32Ohm, 0.25W 1/4W, Metal Film,