MFR-25FTE52-22R
Mfr.Part #
MFR-25FTE52-22R
Description
RES 22 OHM 1% 1/4W AXIAL
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
22Ohm
Voltage - Rated DC :
200V
Packaging :
Tape and Box (TB)
Power Rating :
250mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Package / Case :
Axial
Military Standard :
Not
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
Voltage - Rated :
250V
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Factory Lead Time :
16 Weeks
Tolerance :
±1%
Datasheets
MFR-25FTE52-22R
YAGEO MFR-25FTE52-22R
22Ohm, 0.25W 1/4W, Metal Film,