MFR-25FTE52-1R69
Mfr.Part #
MFR-25FTE52-1R69
Description
RES 1.69 OHM 1% 1/4W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Packaging :
Tape and Box (TB)
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Supplier Device Package :
Resistance :
1.69Ohms
Tolerance :
±1%
Datasheets
MFR-25FTE52-1R69
YAGEO MFR-25FTE52-1R69
1.69Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,