MFR-25FTE52-1R02
Mfr.Part #
MFR-25FTE52-1R02
Description
RES 1.02 OHM 1% 1/4W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
1.02Ohm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Composition :
Metal Film
Published :
Power Rating :
250mW
Tolerance :
±1%
Packaging :
Tape and Box (TB)
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Voltage - Rated DC :
200V
Datasheets
MFR-25FTE52-1R02
YAGEO MFR-25FTE52-1R02
1.02Ohm, 0.25W 1/4W, Metal Film,