MFR-25FRFPN523R
Mfr.Part #
MFR-25FRFPN523R
Description
RES 523 OHM 1% 1/4W PANASERT
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
523Ohm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±1%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Datasheets
MFR-25FRFPN523R
YAGEO MFR-25FRFPN523R
523Ohm, 0.25W 1/4W, Metal Film,