MFR-25FRFPN261R
Mfr.Part #
MFR-25FRFPN261R
Description
RES 261 OHM 1% 1/4W PANASERT
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Resistance :
261Ohm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Datasheets
MFR-25FRFPN261R
YAGEO MFR-25FRFPN261R
261Ohm, 0.25W 1/4W, Metal Film,