MFR-25FRFPN25R5
Mfr.Part #
MFR-25FRFPN25R5
Description
RES 25.5 OHM 1% 1/4W PANASERT
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Resistance :
25.5Ohm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
MFR-25FRFPN25R5
YAGEO MFR-25FRFPN25R5
25.5Ohm, 0.25W 1/4W, Metal Film,