MFR-25FRFPN23K7
Mfr.Part #
MFR-25FRFPN23K7
Description
RES 23.7K OHM 1% 1/4W PANASERT
Metal Film
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated DC :
200V
Package / Case :
Axial
JESD-609 Code :
e3
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lead Diameter :
0.55 mm
Resistance :
23.7kOhm
Power Rating :
250mW
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Construction :
Cylindrical
Packing Method :
TR
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
MFR
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Datasheets
MFR-25FRFPN23K7
YAGEO MFR-25FRFPN23K7
FIXED RESISTOR, 23.7kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,