MFR-25FRF52-6R65
Mfr.Part #
MFR-25FRF52-6R65
Description
RES 6.65 OHM 1% 1/4W AXIAL
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Resistance :
6.65Ohm
Tolerance :
±1%
Datasheets
MFR-25FRF52-6R65
YAGEO MFR-25FRF52-6R65
6.65Ohm, 0.25W 1/4W, Metal Film,