MFR-25FRF52-560R
Mfr.Part #
MFR-25FRF52-560R
Description
RES 560 OHM 1% 1/4W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±1%
Package / Case :
Axial
Lead Free :
Lead Free
Voltage - Rated DC :
200V
Power Rating :
250mW
Resistance :
560Ohm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
250V
Published :
Factory Lead Time :
16 Weeks
Datasheets
MFR-25FRF52-560R
YAGEO MFR-25FRF52-560R
560Ohm, 0.25W 1/4W, Metal Film,