MFR-25FRF52-4M53
Mfr.Part #
MFR-25FRF52-4M53
Description
RES 4.53M OHM 1% 1/4W AXIAL
Through Hole Resistors
Lead Diameter :
0.55 mm
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated :
250V
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Published :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±1%
Resistance :
4.53MOhm
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Factory Lead Time :
16 Weeks
Axial
Construction :
Cylindrical
Power Rating :
250mW
2
Packing Method :
TR
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
MFR-25FRF52-4M53
YAGEO MFR-25FRF52-4M53
FIXED RESISTOR, 4.53MOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,