MFR-25FRF52-2R43
Mfr.Part #
MFR-25FRF52-2R43
Description
RES 2.43 OHM 1% 1/4W AXIAL
Metal Film
Construction :
Cylindrical
Resistance :
2.43Ohm
Package / Case :
Axial
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Lead Diameter :
0.55 mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
ECCN Code :
EAR99
Packing Method :
TR
Datasheets
MFR-25FRF52-2R43
YAGEO MFR-25FRF52-2R43
FIXED RESISTOR, 2.43Ohm, 0.25W 1/4W, Metal Film,