MFR-25FRF52-2M37
Mfr.Part #
MFR-25FRF52-2M37
Description
RES 2.37M OHM 1% 1/4W AXIAL
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Voltage - Rated :
250V
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Factory Lead Time :
16 Weeks
Resistance :
2.37MOhm
Not Applicable
Power Rating :
250mW
Datasheets
MFR-25FRF52-2M37
YAGEO MFR-25FRF52-2M37
2.37MOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,