MFR-25FRF52-21R5
Mfr.Part #
MFR-25FRF52-21R5
Description
RES 21.5 OHM 1% 1/4W AXIAL
Through Hole Resistors
Pbfree Code :
yes
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Voltage - Rated DC :
200V
Resistance :
21.5Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Metal Film
Voltage - Rated :
250V
Tolerance :
±1%
Lead Diameter :
600 µm
Power Rating :
250mW
Max Power Dissipation :
250mW
Published :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
16 Weeks
Mount :
Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
MFR-25FRF52-21R5
YAGEO MFR-25FRF52-21R5
Through Hole 21.5Ohm, 0.25W 1/4W, Metal Film,