MFR-25FRF52-1R2
Mfr.Part #
MFR-25FRF52-1R2
Description
RES 1.2 OHM 1% 1/4W AXIAL
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Packing Method :
TR
Package / Case :
Axial
Construction :
Cylindrical
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Resistance :
1.24Ohm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%