MFR-25FRF52-1M87
Mfr.Part #
MFR-25FRF52-1M87
Description
RES 1.87M OHM 1% 1/4W AXIAL
Resistance :
1.87mOhm
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Tolerance :
±1%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Datasheets
MFR-25FRF52-1M87
YAGEO MFR-25FRF52-1M87
1.87MOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,