MFR-25FRF52-1M3
Mfr.Part #
MFR-25FRF52-1M3
Description
RES 1.3M OHM 1% 1/4W AXIAL
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Resistance :
1.3MOhm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Mount :
Through Hole
Composition :
Metal Film
Voltage - Rated :
250V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power Rating :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Lead Diameter :
600 µm
Number of Terminations :
2
Factory Lead Time :
16 Weeks
Package / Case :
Axial
Published :
Tolerance :
±1%
Datasheets
MFR-25FRF52-1M3
YAGEO MFR-25FRF52-1M3
Through Hole 1.3MOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,