MFR-25FRF52-1M18
Mfr.Part #
MFR-25FRF52-1M18
Description
RES 1.18M OHM 1% 1/4W AXIAL
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
1.18mOhm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Datasheets
MFR-25FRF52-1M18
YAGEO MFR-25FRF52-1M18
1.18MOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,