MFR-25FRF52-1M07
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MFR-25FRF52-1M07
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 1.07M OHM 1% 1/4W AXIAL
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Through Hole Resistors
Tolerance :
±1%
Series :
MFR
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Factory Lead Time :
16 Weeks
Lead Diameter :
600 µm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power Rating :
250mW
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Resistance :
1.07MOhm
Package / Case :
Axial
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Voltage - Rated :
250V
Number of Terminations :
2
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mount :
Through Hole
Composition :
Metal Film
Published :
Datasheets
MFR-25FRF52-1M07
YAGEO MFR-25FRF52-1M07
Through Hole 1.07MOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,