MFR-25FRF52-1M05
Mfr.Part #
MFR-25FRF52-1M05
Description
RES 1.05M OHM 1% 1/4W AXIAL
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Resistance :
1.05MOhm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Factory Lead Time :
16 Weeks
Power Rating :
250mW
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Voltage - Rated :
250V
Tolerance :
±1%
Datasheets
MFR-25FRF52-1M05
YAGEO MFR-25FRF52-1M05
1.05MOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,