MFR-25FRF52-1K87
Mfr.Part #
MFR-25FRF52-1K87
Description
RES 1.87K OHM 1% 1/4W AXIAL
Tolerance :
±1%
Published :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Resistance :
1.87kOhm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Power Dissipation :
250mW
Mount :
Through Hole
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Pbfree Code :
yes
Lead Diameter :
600 µm
Power Rating :
250mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated DC :
200V
Factory Lead Time :
16 Weeks
Lead Free :
Lead Free
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Voltage - Rated :
250V
Datasheets
MFR-25FRF52-1K87
YAGEO MFR-25FRF52-1K87
Through Hole 1.87kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,