MFR-25FRF52-11K
Mfr.Part #
MFR-25FRF52-11K
Description
RES 11K OHM 1% 1/4W AXIAL
ROHS3 Compliant
Max Power Dissipation :
250mW
Mount :
Through Hole
Voltage - Rated :
250V
Number of Terminations :
2
Lead Diameter :
600 µm
Voltage - Rated DC :
200V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Published :
Power Rating :
250mW
Package / Case :
Axial
Pbfree Code :
yes
Factory Lead Time :
16 Weeks
Lead Free :
Lead Free
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Resistance :
11kOhm
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Datasheets
MFR-25FRF52-11K
YAGEO MFR-25FRF52-11K
Through Hole 11kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,