MFR-25FRE52-4M53
Mfr.Part #
MFR-25FRE52-4M53
Description
RES 4.53M OHM 1% 1/4W AXIAL
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Resistance :
4.53MOhm
Datasheets
MFR-25FRE52-4M53
YAGEO MFR-25FRE52-4M53
4.53MOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,